• +48 663-032-530
  • kontakt@vpm24.pl
  • kontakt@fatcloud.pl
Od czego się zaczęło? Niełatwy orzech do zgryzienia, czyli vape od początku.

Od czego się zaczęło?

Już nawet nie pamiętam kiedy to wszystko się zaczęło. Jednak dobrze pamiętam słowa swojego stałego klienta.

“Tomek! Masz doświadczenie i wiedzę, dlaczego jeszcze Ciebie nie ma w internecie? Załóż bloga, kanał na YT, grupę na FB i zacznij coś robić!!” – Pomysł rodził się jeszcze przez kolejne dwa, może trzy tygodnie. Po tym powstał blog i “Kerran”, który uczył się wszystkiego od podstaw. Stworzenie bloga na WordPress-ie i co dalej? Sam wtedy jeszcze nie wiedziałem. Zacząłem pisać o swoim sprzęcie, kupowałem nowy by mieć co testować i opisywać. Niestety materiały nie spełniały moich oczekiwań. Blog wyglądał mniej niż średnio bo kompletnie nie ogarniałem WP, choć zasięgi były powyżej zadowalających. Motywowało mnie to do dalszych działań. Nawet nie wiecie jak cieszy widok 5000 wejść jednego dnia pod postem. Wtedy to było coś! Im więcej postów tym większy zasięg i zaczęły pojawiać się firmy, które chcą współpracować. Kilka darmowych sprzętów do recenzji pozwalają tworzyć dalej, motywują i cieszą. Cieszy fakt że ktoś zauważa twoją pracę.

Od bloga do kanału na YouTube.

Kolejne wyzwanie. Nie miałem nic, sprzętu, wiedzy, możliwości. Kto nie ryzykuje ten nie ma – powiadają ;). Pierwsza recenzja była nagrana telefonem P7 Light od Huawei. Za każdym razem, gdy oglądam swój pierwszy filmik to chce mi się płakać. Jakość wideo i audio błagała o eutanazję. Obecnie ten filmik ma prawie 90 000 wyświetleń. Mam nadzieję że choć jedna osoba skorzystała z tego co kiedyś nagrałem. Wraz z kolejnymi materiałami pojawiały się kolejne wyzwania. Cięcie filmów, składanie ich w całość, obróbka, renderowanie, przygotowanie miniatur itd. Gotowy film 10 min. zajmował mi ok 3-4 godzin.  Nadal to tak wygląda z tą różnicą że obecnie dysponuje większym zapleczem, wiedzą i osobami, które mi pomagają (tak jak w tym przypadku – VPM).

Obecnie poziom materiałów, które dla was tworzę jest wyżej niż średni. Nadal można zrobić coś lepiej, coś więcej!

PS. Nie wiem jak wy, ale ja wolę określenie twórca niż “jutuber”

Jeśli chodzi o Vape Poland Magazine… Mamy kilku dobrych twórców na YouTube. Brakuje nam witryny, która zbierze te wszysperótkie informacje i pozwoli odbiorcy do pełnego spojrzenia na daną sytuację.

Portal od Vaperów dla Vaperów 😉

Komentarze
News Reporter